Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Cukier we krwi: ilość glukozy (cukru) we krwi.

Wartość graniczna 95 mg / ml. Jego celem jest rozpoznanie wszelkich zmian w metabolizmie glukozy.

TPHA: test serologiczny do wykrywania przeciwciał skierowanych przeciwko Treponema pallidum, mikroorganizmowi odpowiedzialnemu za kiłę, chorobę przenoszoną drogą płciową. Jeśli wynik testu jest ujemny, oznacza to, że we krwi nie ma przeciwciał przeciw krętkom, a zatem osoba nigdy nie miała kontaktu z mikroorganizmem.

Toxotest: to test mający na celu stwierdzenie obecności w organizmie przeciwciał przeciwko toksoplazmozie. Toksoplazmoza jest chorobą zakaźną przenoszoną na ludzi przez zwierzęta (koty, kanarki, króliki itp.). Jest niebezpieczny w czasie ciąży, ponieważ może zostać przeniesiony na produkt poczęcia, uszkadzając go.

Często bezobjawowa, może objawiać się gorączką i lekkim obrzękiem gruczołów szyjnych, zmęczeniem, brakiem apetytu. W przypadku negatywnej serologii zarówno dla igg, jak i dla igm, kobieta musi zwrócić większą uwagę na niektóre zasady codziennej higieny.

Dodatkowo toxotest będzie powtarzany co 30-40 dni do czasu dostawy.

Rubeotest: służy do sprawdzania obecności przeciwciał przeciw różyczce we krwi. Różyczka to typowa dla dzieciństwa choroba zakaźna wywołana wirusem. Jeśli zachoruje w czasie ciąży, w pierwszych 17 tygodniach może spowodować poważne wady rozwojowe u dziecka. Jeśli matka miała już różyczkę (igg dodatni i ig ujemny), nie ma ryzyka, ponieważ przypadki ponownego zakażenia są niezwykle rzadkie.

W przypadku niskiego lub ujemnego miana przeciwciał Ig wskazane jest powtarzanie testu co 30 dni do 20. tygodnia. Ponadto kobieta musi bezwzględnie unikać kontaktu z osobami chorymi na różyczkę (dziećmi w wieku szkolnym, ale także nieszczepionymi dorosłymi), zwłaszcza w pierwszych czterech miesiącach ciąży.

Szczepienie przeciw różyczce należy wykonać co najmniej trzy miesiące przed zajściem w ciążę. Styl życia w ciąży

Chociaż ciąża jest stanem naturalnym, dobro matki i płodu wymaga dostosowania stylu życia do rytmu psychofizycznego, wyznaczanego w miarę możliwości ustalonymi zasadami, zarówno w odniesieniu do pór posiłków, jak i rytmów snu i czuwania. Prawidłowa dieta – mamy szczęście, bo dieta śródziemnomorska uznawana jest za najlepszą na świecie – wystarcza do prawidłowego rozwoju płodu.

W oczekiwaniu na skutki chorób zakaźnych zaleca się wyeliminowanie z codziennej diety surowego mięsa, w tym surowej kiełbasy, a także przez cały okres ciąży dokładne mycie warzyw, częstsze mycie rąk, stosowanie dobrych praktyk higienicznych wobec zwierząt, ograniczenie spożycia słodyczy i rzucić palenie.

Oczywiście kontrola masy ciała jest bardzo ważna, dlatego lekarz podczas wywiadu wylicza BMI, czyli masę ciała w stosunku do wzrostu, w celu identyfikacji poszczególnych czynników ryzyka.

W celu uzyskania optymalnego BMI i dobrego odżywiania warto interweniować już na początku ciąży (a jeszcze lepiej przed), ponieważ prawidłowe odżywianie matki w okresie ciąży stanowi jeden z podstawowych warunków profilaktyki dużej części zarówno matki, jak i noworodka. patologie.

W Villa Donatello dostępny jest dietetyk, który udzieli porady dietetycznej. Lekarz może przepisać niektóre suplementy, przede wszystkim codzienną suplementację kwasu foliowego, często także żelazo w celu zrównoważenia fizjologicznej anemii ciąży, ale także magnez dla stabilizacji nastroju i kurczliwości macicy oraz witaminę D dla prawidłowego rozwój kości płodu i możliwe zubożenie kości u kobiety w ciąży. Więcej na https://kuratorium.kielce.pl/12014/program-edukacyjny-ars-czyli-jak-dbac-o-milosc/

Ryzyko nieprawidłowości płodu

Pierwszy miesiąc ciąży (zwłaszcza pierwsza wizyta) to bardzo ważny czas na rozpoczęcie badań nad wczesnymi nieprawidłowościami płodu i ustalenie, które testy przesiewowe zastosować do identyfikacji nieprawidłowości genetycznych.

W zdecydowanej większości, około 90% przypadków, ciąża nie stanowi zagrożenia, ale w ograniczonej liczbie płód może stwarzać poważne problemy z powodu czynników dziedzicznych lub narażenia matki na działanie szkodliwych substancji.

  1. W przypadku znajomości lub pozytywnej historii anomalii genetycznych, poradnictwo genetyczne odbywa się z genetykiem obecnym w Villa Donatello.
  2. Obecnie istnieją narzędzia, które pozwalają zarówno na wczesne wykrywanie anomalii, jak i monitorowanie ciąż zagrożonych patologią.

Konsultacja poświęcona aktualnym możliwościom diagnostyki prenatalnej to z pewnością moment otwartego dialogu, który rozpoczyna się od dyskusji o znaczeniu i granicach samych badań, gdzie decydującą rolę odgrywają ginekolog i genetyk, zwłaszcza w przypadkach, gdy wynik pozytywny wynik testu lub USG diagnozy wad rozwojowych.

Nasze doświadczenie uczy nas, że na słuchanie i dialog nigdy nie poświęca się zbyt wiele czasu, dlatego stworzenie relacji opartej na zaufaniu pomoże nawet przy najtrudniejszych wyborach. Testy przesiewowe nieprawidłowości chromosomalnych

Testy, których wymaga lekarz, to zarówno Test łączony, jak i badanie DNA płodu na krwi matki.

Test kombinowany + DNA płodu pozwala zidentyfikować około 90% patologii płodu wykrywalnych in utero w pierwszym trymestrze ciąży i pozwala parze na podejmowanie świadomych decyzji o przebiegu ciąży przy pomocy lekarza położnika i genetyka.

Aby uzyskać maksymalną skuteczność, testy należy wykonywać w pierwszym trymestrze w następujących odstępach czasu:

  1. 5-7 tydzień: USG pochwy w celu potwierdzenia obecności ciąży in utero, liczby płodów, ewentualnej kosmówki w przypadku ciąży mnogiej i ich żywotności (w zależności od regularności cyklu może być konieczna podwójna kontrola. tydzień z dala)
🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz