Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Folie stosowane w ogrodnictwie – jakie są ich podstawowe rodzaje

Jeszcze jakiś czas temu dużym zainteresowaniem się cieszyły najróżniejsze szklarnie. Lecz szkło, mimo że posiada wiele zalet, to także jedna dużą wadę, to znaczy cenę. Z tego też powodu branża ogrodnicza powszechnie zaczęła korzystać z różnego rodzaju folii, które dają podobny zakres funkcjonalności, a mimo wszystko są znacznie tańsze. Aktualnie w sprzedaży jest dostępnych ich sporo typów, z tego też powodu każdy bez problemów powinien wybrać odpowiednią do swoich potrzeb.

Przede wszystkim warto mieć świadomość, że poszczególne Folie ERG Bieruń znacznie się różnią wytrzymałością i parametrami technicznymi, a co się z tym wiąże także i ceną. Jedną z pierwszych rzeczy, nad jaką należy się zastanowić, jest to na jak długi okres czasu planuje się zakupić takie okrycie. W sprzedaży są bowiem dostępne propozycje na tylko jeden rok, albo więcej, i w zależności od tego posiadają one różną grubość oraz różne dodatkowe wzmocnienia. Rzecz jasna folie jakie są przeznaczone na jeden rok, czyli okres wiosenny i letni powinny wytrzymać znacznie dłużej, lecz to nie jest norma.

W lepszych jakościowo foliach w ich składzie pojawiają się różne dodatki poprawiające mechaniczną wytrzymałość. Ważnym parametrem jest przepuszczalność słonecznego światła, która wynosić powinna przynajmniej dziewięćdziesiąt procent. Dzięki temu słoneczne promienie będą docierać w odpowiedniej ilości do roślin, zapewniając ich odpowiedni wzrost. W części przypadków może się również przydać perforowanie, które daje lepszą cyrkulację powietrza i chroni w ten sposób przed rozwojem szkodliwych grzybów.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recommended Articles

Dodaj komentarz