Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Forma zatrudnienia a pułap zdolności kredytowej

W ostatnich latach coraz trudniej jest zdobyć kredyt hipoteczny na zakup domu lub mieszkania, taka sytuacja jest przede wszystkim zauważalna od początku bieżącego roku, kiedy tak właściwie banki zaczęły wprowadzać w życie tak oznaczaną rekomendację S, zaleconą przez Komisje Nadzoru Finansowego.

Od czego w następstwie tego tak de facto zależy, czy dany bank udzieli nam kredytu hipotecznego, jakie jeszcze atrybuty, poza czysto dochodowym, są w stanie mieć tu znaczenie? Często okazuje się, że niesłychanie ważnym kryterium jest wiek ludzi ubiegających się o kredyt hipoteczny – Kredyt Hipoteczny. W ogóle prościej jest uzyskać wyższa kwotę kredytu w młodszym wieku, w związku z tym zaleca się nie czekać z decyzja zakupu domu lub mieszkania, bo ma okazję okazać się, że jako 45 latkowie nie mamy już możliwości na kredyt w takiej wielkości jak 30 latkowie, bezsprzecznie przy tych samych dochodach rodziny.

Powstaje ciekawa sytuacja, kiedy tak właściwie okazuje się, że małżonkowie występujący o kredyt hipoteczny są w różnym wieku i iż dzieli ich dość duża różnica wieku. W takich sytuacjach banki wykorzystują różną politykę przyznawania kredytu, przeważnie jest tak, że brany jest po szczególną uwagę ten z małżonków, który jest starszy, jeśli chodzi o zdolność kredytową w relacji do wieku kredytobiorcy. Co poniektóre banki stosują jeszcze taki sposób, iż liczą zdolność kredytowa każdego z małżonków rozdzielnie, a następnie sumują obie zdolności, już z uwzględnieniem wieku.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recommended Articles

Dodaj komentarz