Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Sens psychoterapii w odtruwaniu alkoholowym i odwyku

Jednym z najbardziej fenomenalnych opracowań dotyczących kuracji uzależnień jest metoda, jaka opracował Allen Carr (Easyway). Zasadza się na jednej idei, którą odnieść można do wszystkich uzależnień, z jakimi tylko można się w życiu borykać. Odniósłszy sukces pierwszym podręcznikiem rozpatrującym o sposobie na rzucenie palenia, Carr podejmuje się także wyzwania, jakim jest leczenie alkoholizmu – znacznie więcej na odtruwanie alkoholowe Warszawa. Warto tu dorzucić, że miał już wtenczas na koncie wyrwanie ze szponów nałogu takie sławy, w jaki sposób Anthony Hopkins, Ashton Kutcher, Richard Branson, co przysporzyło się do jego światowego rozgłosu. Swą książkę Prosta metoda, jak skutecznie kontrolować alkohol Carr kieruje do wszystkich, którzy uświadomili sobie, iż przekroczyli jakąś magiczną granicę rozsądku i samokontroli.

Uzmysławia niesamowicie istotny fakt, a mianowicie, że problem choroby alkoholowej dotyka o dużo częściej ludzi wykształconych, sprawujących odpowiedzialne zawody, ważne funkcje społeczne niż-jak się potocznie sądzi-osoby z marginesu cywilnego.

Swój sposób na leczenie alkoholizmu zasadza na wpojeniu odbiorcom mechanizmu działania tzw. pułapki alkoholowej, która ma podłoże mentalne, a nie czysto fizyczne, jak się powszechnie uważa (a głównie jak uważają osoby uzależnione). Autor w poradniku koncentruje się w zasadzie na obalaniu stereotypów połączonych z alkoholem, przede wszystkim uwidoczniając absurd jednoczenia go z atrybutem właściwej zabawy i towarzyskości.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recommended Articles

Dodaj komentarz