Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone

Wybór sportowego tłumika – na jakie sprawy należy zwrócić uwagę

Jeżeli ktoś będzie chciał polepszyć parametry albo wygląd swojego auta, to często decyduje się na poddanie go jakiemuś tuningowi. Najczęściej posiadaczy aut wybierają tuning wyglądu i mechaniczny, do jakiego między innymi zalicza się wymiana tłumika na sportowy model. Normalne tłumiki projektuje się tak, żeby zapewnić możliwie dużo wyciszenia, a kwestia mocy silnika jest tu mniej ważna.

W modelach sportowych zwiększeniu ulega przepływ spalin, co skutkuje z jednej strony podniesieniem mocy jednostki napędowej, lecz z drugiej także się zmienia dźwięk wydawany przez samochód. Jednak jeżeli decydował się ktoś będzie na takie rozwiązanie, to powinien pamiętać o paru ważnych kwestiach. Przede wszystkim takie tłumiki muszą być w pełni zgodne z przepisami, które aktualnie obowiązują, szczególnie jeżeli chodzi o ich poziom głośności.

Dobre firmy, takie jak na przykład RM motors posiadają w swojej ofercie produkty które ten warunek spełniają, lecz na rynku można też trafić na modele, jakie mogą nie przejść badań technicznych lub spowodować że policja zatrzyma dowód rejestracyjny. Ważna też będzie odpowiednia jakość wytworzenia, czyli w pierwszej kolejności zastosowane materiały do produkcji, ale też dopasowanie do konkretnego modelu samochodu. Jeśli ktoś zamierza iść jeszcze jeden krok dalej, to może się pokusić o zamontowanie w posiadanym aucie downpipe. Rozwiązanie to również powiększyć może dodatkowo moc jednostki napędowej o kolejne parę mechanicznych koni.

+Tekst Sponsorowany+

🧾 ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Rekomendowane artykuły

Dodaj komentarz