Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Czy energetyczne świadectwo jest aktualnie obowiązkowe

Jednym z istotniejszych dokumentów, jakie posiadać muszą właściciele wielu mieszkań i domów, jest Świadectwa energetyczne. Ten dokument ma za zadanie przede wszystkim poinformować, ile energii jest potrzebne do jego ogrzewania i codziennej eksploatacji. A to bardzo się może różnić zależnie od rozmiaru obiektu, jego stanu technicznego i wyposażenia.

Posiadanie takiego certyfikatu pozwoli na przykład kupującym czy wynajmującym oszacować, na jakie wydatki powinni się nastawić i jakie inwestycje będą potrzebne. Samo świadectwo wykonane być może jedynie przez certyfikowaną osobę, która posiada niezbędne umiejętności i doświadczenie. Jeśli będzie chodziło o koszty, to nie są one jakoś specjalnie wygórowane. Za niewielkie mieszkanie w zupełności wystarczy suma około 300 złotych, w przypadku dużych budynków będzie ona kilkukrotnie większa.

Nasze przepisy określają dokładnie, jakie informacje mają zawierać prawidłowo wykonane Świadectwa energetyczne. W takich dokumentach znaleźć się więc musi zdjęcie frontowe obiektu, szczegółowy plan ze wymiarowanymi pomieszczeniami, a także informacja o budowie stropów i ścian. Trzeba też uwzględnić technologię ogrzewania wnętrza, jak również przygotowywania ciepłej wody użytkowej. Istotną częścią będą wyliczenia wykonane przez osobę która taki certyfikat ma przygotować, do których się bierze otrzymane dane. Tego typu certyfikat po wykonaniu zachowuje ważność przez dziesięć lat, ale jeżeli wykona się w międzyczasie się jakieś istotne modyfikacje, to zrobić go będzie trzeba ponownie.

+Tekst Sponsorowany+

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recommended Articles

Dodaj komentarz