Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jaki sens dla człowieka ma muzyka? Głośniki oraz jakość

Muzyka jazzowa powstała już na początku XX wieku. Znamionuje się taktem synkopowanym i wieloma improwizacjami. Ma to związek z tym, że pierwsi muzycy jazzowi, jakimi byli afroamerykanie nie znali nut. Kwintesencją tej muzyki jest sprawne „bawienie” się rytmem, zachowując jego lekkość oraz sprężystość. W muzyce jazzowej wyróżnia się kilka odgałęzień, jak Swing, Bop czy Cool. Do popularnych muzyków należy z pewnością Jan Garbarek, norweski saksofonista, lecz krajowego pochodzenia.

Najszerzej łączonym muzykiem, jest natomiast Louis Armstrong, trębacz, który zmarł w 1971 roku, jeśli gra toczy się zaś o perkusję, będzie to Buddy Rich znany z doskonałej techniki, był liderem Buddy Rich Big Band. Jazz do Polski dotarł w latach dwudziestych ubiegłego wieku.

W okresie stalinizmu był jednak zakazany, jako muzyka zgniłego zachodu. Do dzisiaj granie jazzu uważane jest za wyższy poziom „wtajemniczenia” przez wszystkich muzyków – ważne są też solidne wyposażenia, jak wytłumienie kolumn. Sama muzyka tudzież ma się dobrze oraz chociaż liczba słuchaczy zmalała, to bez ustanku istnieją jeszcze kluby w których grany jest jazz. Pierwszymi muzykami grającymi bluesa, byli afroamerykanie pochodzący z południa Stanów Zjednoczonych. Blues jest dość starą muzyką, jej zalążki sięgają połowy XIX wieku. W tej muzyce problematyką jest udręka, niezadowolenie. A on może posiadać równe przyczyny, jak niespełniona miłość, czy niezadowolenie ze społeczeństwa, dysproporcje rasowych. Samo słowo blues w języku angielskim świadczy rozpacz.

Początkowo blues był tylko śpiewany, dopiero w dawnym wieku zaczęto dodawać następne instrumenty. Najpoprawniej legendarnym muzykiem bluesowym jest B.B. King, o którym mówi się, że jest królem tej muzyki. Blues przez lata mocno się rozwinął, powstało dużo odłamów. Najsławniejszym, lokalnym bluesrockowym zespołem jest bez kwestionowania Dżem, jakiego nieżyjący już od wielu lat wokalista Ryszard Riedel stał się ikoną tej muzyki. Dżem gra nadal, niemniej jednak ich muzyka nie wszystkich przekonuje. Blues w dzisiejszych czasach ma się nadzwyczaj prawidłowo i w dalszym ciągu przyciąga wielu fanów. Wciąż są kluby gdzie grana jest jedynie ta muzyka.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recommended Articles

Dodaj komentarz