Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Psycholog dla dziecka doradza – w jaki sposób kurować nerwicę u potomka?

Cechą specyficzną zaburzeń lękowych jest to, iż lęk nie jest warunkowany wystąpieniem żadnej określonej sytuacji. Do tej grupy zakłóceń kwalifikuje się pomiędzy innymi: zaburzenia lękowe z napadami strachu, często zwane także lękiem panicznym. O ich istocie stanowi nagłe pojawienie się lęku bez jakichkolwiek przyczyn.

Jego nasilenie jest tak duże, że czujący go człowiek rozpoczyna się panicznie bać – pomóc ma prawo terapeuta dziecięcy gdańsk. Stąd również objaśnienie tych zaburzeń mianem leku panicznego. Połączone z napadami strachu doznania emocjonalne są znacznie silniejsze od pokrewnych doznań w sytuacjach realnego zagrożenia. Napady lęku nie mają charakteru ciągłego, są w stanie jednak pojawić się niejednokrotnie w różnych odstępach czasu. Trwają od paru do kilkudziesięciu minut.

Z reguły akompaniują im: przyśpieszone bicie serca, uczucie bólu w klatce piersiowej, ból głowy bądź też ucisk w skroniach, a też wielokrotnie pojawia się pocenie się oraz uczucie duszenia się. Postać dotknięta tym zaburzeniem, ma wrażenie ze za chwilę nastąpi coś marnego, umrze, lub ulegnie wypadkowi.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recommended Articles

Dodaj komentarz