Strona/Blog w całości ma charakter reklamowy, a zamieszczone na niej artykuły mają na celu pozycjonowanie stron www. Żaden z wpisów nie pochodzi od użytkowników, a wszystkie zostały opłacone.

Jak wybrać odpowiednią tablicę manipulacyjną dla dziecka

Zabawki manualne doskonale sprawdzają się przy rozwoju dzieci. Nie tylko zapewniają one mnóstwo zabawy na długie godziny, ale jednocześnie świetnie działają na wyobraźnię i rozwój umiejętności manualnych a także poprawiają koordynację ruchową. Dlatego też już od pierwszych lat warto zadbać o takie zabawki, a jedną z ciekawszych propozycji są rozmaite tablice manualne.

Tablice tego typu są proste w budowie, bo robi się je ze sklejki lub drewnianej deski, z przymocowanymi rozmaitymi elementami. To, co tablica manipulacyjna będzie w sobie mieć, zależy głównie od wytwórcy, chociaż w części przypadków można zrobić ją według własnego pomysłu. Powszechnie wykorzystywane są najróżniejsze kółka zębate, suwaki, pokrętła czy przełączniki, jakie da się przesuwać, zamykać czy przekręcać. Bardzo dobrze będą się też sprawdzać przedmioty mające przyciski, przykładowo telefony, piloty czy kalkulatory.

Z kolei do stymulowania słuchu można wykorzystać dzwonek, trąbkę czy też cymbałki, choć przy nich rodzice będą się musieli uzbroić w spokój i cierpliwość. W sprzedaży jest dostępnych wiele rozmaitych tablic edukacyjnych, różniących się rozmiarem, ilością przymocowanych elementów oraz ich rodzajem. Przy wyborze należy zwrócić uwagę na kilka istotnych rzeczy. Najważniejsze jest zapewnienie bezpieczeństwa dziecku, tak więc tablica edukacyjna dla dzieci nie może zawierać żadnych ostrych elementów, jakie mogłyby spowodować zranienie. Oprócz tego wszystko musi być również przymocowane we właściwy sposób, aby nie zostało urwane przy bardziej intensywnej zabawie.

Tablica powinna posiadać odpowiedni rozmiar, aby bez żadnych problemów można było wszystko dotykać i przesuwać. Ale nie warto przesadzić z liczbą zamocowanych przedmiotów. Zalecane jest, aby tablice edukacyjne nie miały ich więcej niż dwadzieścia, bo wtedy maluchy najbardziej efektywnie je wykorzystują. Ale byłoby dobrze, żeby trochę się różniły trudnością, ponieważ wtedy stanowić będą na malucha odpowiednie wyzwanie, jakie na pewno on zechce pokonać.

ℹ️ ARTYKUŁ SPONSOROWANY

Recommended Articles

Dodaj komentarz